Inspirujte se mimo hranice své společnosti a přitom nejblíž praxi, jak to jen jde.


Mentorům a mentee ze zapojených společností přinášíme roční spolupráci v mentoringovém páru, inspirativní workshopy a vstupenku do komunity expertů a lídrů připravených sdílet.

Jednoznačné zacílení na praxi
Jiný pohled na aktuální témata od člověka z praxe
Efektivita a chytrá změna – nevymýšlíme znovu kolo, učíme se od sebe navzájem
Bezpečné prostředí díky spolupráci bez pracovních vazeb
Možnost rozšířit si svou síť kontaktů

9+

individuálních setkání mentor – mentee

15+

inspirativních volitelných workshopů

500+

lidí v komunitě žijících rozvojem

60+

zapojených
společností

nekonečno

inspirace

Od praktické podpory v konkrétním projektu přes rozvoj leadershipu až po odborný mentoring

Úvod do manažerské role
Rozvoj pokročilých manažerských dovedností
Rozvoj expertních dovedností
Průvodce kariérou a osobním rozvojem
Konkrétní výzva / projekt

Jak vypadá program A-Z?

1. Vyplnění profilu, upřesnění očekávání

březen
Rozhovor s garantem, zástupcem vaší společnosti a vyplnění jednoduchého profilu

2. Návrh vašeho mentoringového parťáka

duben
Váš garant vám na párovacích setkáních hledá vhodného mentora / mentee

3. Nezávazná „káva“

květen
Setkání, kde se v mentoringové dvojici poznáte, ujasníte si vzájemná očekávání a potvrdíte si, zda do spolupráce půjdete

4. Úvodní workshop

červen
Nastartování programu, úvodní setkání, kde se dozvíte vše důležité.

5. Spolupráce v mentoringovém páru a inspirace v komunitě 400+ účastníků

červen – květen
9+ setkání, cca 1 x měsíčně, 60-90 min
15+ volitelných workshopů

6. Závěr programu

květen
Uzavření mentoringové spolupráce
Slavnostní uzavření běhu

1. Vyplnění profilu, upřesnění očekávání

červenec – srpen
Rozhovor s garantem, zástupcem vaší společnosti a vyplnění jednoduchého profilu

2. Návrh vašeho mentoringového parťáka

září
Váš garant vám na párovacích setkáních hledá vhodného mentora / mentee

3. Nezávazná „káva“

říjen
Setkání, kde se v mentoringové dvojici poznáte, ujasníte si vzájemná očekávání a potvrdíte si, zda do spolupráce půjdete

4. Úvodní workshop

listopad
Nastartování programu, úvodní setkání, kde se dozvíte vše důležité.

5. Spolupráce v mentoringovém páru a inspirace v komunitě 400+ účastníků

listopad – říjen
9+ setkání, cca 1 x měsíčně, 60-90 min
15+ volitelných workshopů

6. Závěr programu

říjen
Uzavření mentoringové spolupráce
Slavnostní uzavření běhu

Přemýšlím o roli…

 • Jsem lídr nebo odborník se zkušenostmi a zdravým sebevědomím?
 • Chci předávat své knowhow dál a podporovat ostatní v rozvoji?
 • Zajímá mě, jak to funguje jinde?
 • Chci se zlepšovat a sbírat nové zkušenosti v práci s lidmi, v mentoringu, zpětné vazbě?
 • Najdu si čas pro mentoring v rozsahu min 90 min měsíčně?

POKUD JSOU  VAŠE ODPOVĚDI „ANO,“ POJĎTE DO TOHO!

V T2Grow navíc rostou nejen mentee, ale i mentoři. K dispozici máte úvodní workshop, rozvojová supervizní setkání v průběhu a knihovnu materiálů a videí o mentoringu.

 • Mám téma / oblast / směr, na kterém chci pracovat?
 • Chci se rozvíjet, hledám cesty, jsem otevřená/ý novým věcem?
 • Jsem připraven/á si to „odmakat“ a převzít odpovědnost za svůj rozvoj?
 • Najdu si čas pro mentoring v rozsahu min 90 min měsíčně?

POKUD JSOU  VAŠE ODPOVĚDI „ANO,“ POJĎTE DO TOHO!

Mentoroval jsem juniorního člověka, který na pozici začínal…. Bylo skvělé vidět nadšení, okamžité akce po mentoringu i to, jak mentee dál sdílel a posouval tak i další lidi ve firmě. Navíc mě bavilo nahlížet do úplně jiného světa.

Michal Hrabí - CEO Phonexia

Rád poznávám nové lidi, které můžu podporovat v jejich profesním a osobním rozvoji a předávat své zkušenosti. Pro mě je to příležitost se zastavit, inspirovat se a získat pohledy z jiného prostředí. Společné rozhovory nám pomáhají formovat myšlenky a objevovat nové cesty, jak dělat věci jinak.

David Enc (mentor) - Principal, Market Leader, IBM Expert LAB CEE @ IBM

Mezifiremní mentoring je pro mne výjimečná příležitost poznat nové lidi, vystoupit z naší korporátní bubliny a vzájemně se inspirovat.
Není vlastně podstatné, kdo je mentor a kdo mentee, v rámci společných setkání každá strana získá – nový pohled, jinou zkušenost, nezaujaté hodnocení nebo zpětnou vazbu.

Alena Křížová (mentorka) - Oblastní ředitelka @ ČSOB

Díky práci v Člověku v tísni mám možnost pracovat v různých prostředích a kulturách – vždy to pro znamená potřebu být připraven objevovat, být otevřený všem řešením a chtít se učit nové věci. To samé pro mne ztělesňuje program T2G – objevovat potenciál jiných lidí, být otevřen jejich přístupu a nebát se naučit i něco nového.

Marek Vozka (mentor) - Provozní ředitel @ Člověk v tísni, o.s.

Mezifiremní mentoring mi pomohl rozšířit obzory a v několika oblastech jsem se mohl podívat na naši firmu z jiné perspektivy. Zároveň jsem si potvrdil, že jinde není tráva „zelenější,“ řešíme podobné problémy i jako firmy působící v jiných oborech. 

Josef Šikýř (mentor) - Ředitel pro datové a transitní služby @ CETIN

Tím, že mentor byl z jiné společnosti, měl úplně jiný nadhled nad věcmi, přínos byl obrovský, jsem za to velmi ráda.

Mentee - T2Grow 2020/2021

Poznáte nového člověka z jiné firmy a už to je zajímavé. Poznáte, že řešíte podobné věci v týmu, ve společnosti i jako manažer se svými lidmi. Opět mám větší kontexty.

Mentee - T2Grow 2021/2022

Bylo skvělé své pracovní záležitosti probrat s někým zkušeným, ale zároveň s někým nezaujatým a mimo můj obor.

Mentee - T2Grow 2021/2022

Chci se přidat…

To jsme moc rádi!
Program T2Grow je postavený na propojování mezi firmami, do programu tedy vždy vstupuje společnost, ne jednotlivec.

Je vaše společnost již v programu?
Spojte se s garantem z vaší společnost a dohodněte s ním / s ní další kroky. Pokud nevíte, kdo je garantem ve vaší společnosti, podívejte se na seznam garantů.

Vaše společnost zatím není zapojena?
Hledali jste v seznamu garantů a svou společnost jste zatím nenašli? 
Propojte nás se zástupcem HR či vedením a my se o vše postaráme.

Nejčastější otázky a odpovědi

 • Na začátku programu je potřeba vyplnit svůj profil a sejít se s garantem z vaší společnosti, abyste upřesnili svá očekávání. Vyplňování i setkání se většinou vejde do 60 min. Pro propojování a potvrzování spolupráce je potřeba počítat s krátkým časem na pročtení profilu „parťáka“ a seznamovací (online) kafe. V průběhu programu se pár schází cca 1x za měsíc na 60-90 min. To je také minimální časový závazek, se kterým by člověk do programu měl vstupovat. Další čas si pak přičtěte podle svých preferencí… Jak často chcete chodit na inspirativní workshopy? Jste člověk, který se rád a pečlivě na vaše připravuje, nebo si myšlenky parkujete průběžně a tak vám příprava na setkání zabere minimum času?

 • Propojování probíhá mezi garanty, zástupci jednotlivých společností, kteří své mentory a mentee dobře znají. Na osobním setkání hledají průsečíky v očekáváních i v osobních preferencích zájemců o mentoring. Každý mentor i mentee pak nejprve potvrzuje zájem o spolupráci podle profilu „parťáka“ a pak také na schůzce, „kafi“ ve dvou. Dokud není pár oboustranně potvrzen, není účtován žádný poplatek v rámci programu.

 • Unikátní propárování, 9+ měsíců spolupráce, tedy min 9 setkání s mentoringovým parťákem, onboarding a základní mentoringový rozvoj, 15 + workshopů, přístup do online prostředí s informacemi, inspi materiály a jednoduchou registrací na workshopy.

 • V úvodu vás čeká onboardingový rozvoj, v průběhu supervizní a další workshopy. Forma je jen na vás – onboarding můžete projít s ostatními interaktivně ve skupině, formou videí nebo třeba pročtením shrnujících materiálů. K dispozici je vám garant ve vaší firmě, partnerky programu i síť lidí okolo vás.

 • Pokud na sobě chcete systematicky pracovat, hledáte tipy z praxe, chcete okolo sebe mít inspirativní lidi a zároveň jste připraven do rozvoje dát svůj čas a energii, zkuste to. Promluvte si s garantem u vás ve firmě. Projděte si profil a zamyslete se, jak byste zformulovali svá očekávání. Jděte do toho a rozhodněte se po „kafi“ se svým potenciálním mentoringovým partnerem. Až pokud to tady sedne, vstupuje do programu závazně.

 • Cíle a očekávání mentee jsou velmi různorodá, vychází z konkrétní situace. program je maximálně šitý na míru tomu, co právě potřebujete. Několik příkladů pro inspiraci:

  „Jsem nově manažer. Budu vést lidi, kteří byli dříve mí kolegové a navíc je řada z nich věkově i profesně starší než já. Jak tuto situaci zvládnout?“

  „Mám před sebou nový velký úkol. Pomohlo by mít možnost pravidelně se poradit s někým, kdo si něčím podobným už několikrát prakticky prošel…“

  „Vedu tým. Máme dobré výsledky. Mám ale pocit, že většina práce a zodpovědnosti je na mě. Kdybych povolila své úsilí, výsledky i tým by padnul. Dlouhodobě to není udržitelné. Poučky ze školení znám, ale nedaří se mi je naplnit v každodenní praxi.“

  „Chci se posunout na novou roli. Systematicky se na ni připravuju. Vím, že na některých věcech musím ještě pracovat. Pomohl by mi zkušený průvodce odjinud. Zkušení kolegové u nás jsou dobrá inspirace, ale nemohu s nimi otevřít vše – nevím, jestli by mi to neuškodilo až se budu na pozici hlásit.“

 • I očekávání mentorů mohou být různá. Zde několik příkladů pro inspiraci:

  „Dělám svou práci dlouho a dobře. A mám zkušenosti, které mohu předávat. Poslední dobou mi ale chybí inspirace. Mám pocit, že některé věci dělám pořád stejně. Chci přijít do kontaktu s novými lidmi, poznat novou krev, nakazit se jejich energií.

  „Baví mě pracovat s lidmi, hledat inspiraci, předávat, co vím. Mám rád, když se lidem rozzáří oči, když na něco nového přijdou nebo se jim poprvé něco povede. A rád vykouknu z krabičky naší firmy.“

  „Do budoucna se chci profesně posouvat k roli mentora. Věřím, že mentory, zkušené seniory, kteří provází juniornější kolegy na nových cestách, firmy potřebují a pomáhá jim to rychleji růst. Chci se na tuto roli prakticky připravovat a zlepšovat se v ní. Hledám komunitu lidí, kde bude k dispozici rozvoj pro mentory i možnost praxe.“

 • Už to, že si tuto otázku pokládáte, je první důvod, proč si myslet, že ano 🙂 Mentor nemusí být superman. Je to člověk, který něco umí, prošel si praxí v konkrétní oblasti a rád svou zkušenost předá dál. Člověk, který umí pojmenovat své dary a je si vědom svých limitů. Umí naslouchat i srozumitelně předávat. Chce do podpory druhých dát konkrétní čas a energii. A zároveň si z mentoringu chce něco odnést sám. Promluvte si s garantem T2G ve vaší společnosti. Spolu určitě odpověď na tuto otázku najdete 🙂

 • Do programu T2Grow vstupují firmy, vždy minimálně s 2mi mentoringovými páry (2 mentoři a 2 mentee). Zastoupení obou rolí nám umožňuje při párovacích sezeních nacházet vhodné protějšky. Jestli je vaše firma zapojena, zjistíte v seznamu garantů. Pokud chcete zapojit svou firmu nově, dejte nám vědět. A pokud jste nadšenec pro mentoring a hledáte jiné cesty a programy, moc rádi o vás uslyšíme. Třeba spolu vymyslíme nějaký nový projekt nebo vás propojíme na některou z dalších inciativ.

Nastavení cookies

Naše služby (např. t2grow.cz, growspace.cz, my.growspace.cz, mygrowspace.eu) používají cookies a další související technologie (pro usnadnění jsou všechny technologie označovány jako „cookies“). Cookies do vašeho zařízení také vkládají třetí strany, které jsme zapojili. O použití Cookies Vás informujeme níže.

Co jsou soubory cookies?

Soubory cookies jsou malé textové soubory, které navštívená internetová stránka odešle do prohlížeče a následně uloží do vašeho koncového zařízení. Cookies umožňují internetové stránce využívat těchto souborů ke zlepšení výkonu, optimalizaci chování stránky apod. Soubory cookies jsou důležité, neboť bez nich by procházení Internetu bylo uživatelsky mnohem složitější.

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Naše webová stránka používá COOKIES, soubory třetích stran. Nastavte si své cookies preference a souhlas.